Dojčíte na verejnosti? Pripravte sa na tieto hlášky

Dojčíte na verejnosti? Pripravte sa na tieto hlášky
24. októbra 2016 dudli
V Dojčenie

Ak dojčíte na požiadanie, dojčenie na verejnosti vás neminie.

Akokoľvek diskrétne sa správate, zraju je to vec verejná. Zväčsa sa jedná o chápavé pohľady (inak žiadna výhra), nezriedka sa pritrafí aj jedovatá poznámka. Tu je moja zbierka nevyžiadaných hlášok počas dojčenia na verejnosti.

„Ťahá?“

Pýta sa ma zúčastnene okoloidúci pán v parku. „Ďakujem za opýtanie, ťahá.“ Takýto fanúšik dojčenia vie dokonale zničiť vašu chvíľu. (Moje) dieťa je okamžite zvedavé, čo sa deje – dojčenie sa práve skončilo.

Slečna pozor! Niečo vám trčí!“

„Ďakujem za upozornenie, stane sa.“ Nabudúce zaleziem pod stôl, alebo ostanem doma. Jeden by neveril, aký rozruch dokáže napáchať kúsok obnaženej cicky. V reklame na spodné prádlo by ste si ju sotva všimli.

To je náááádhera!“

Ak neviete, čo povedať, radšej buďte ticho. Dojčiaca matka zväčša nevyhľadáva komplimenty a pozornosť. Potrebuje svätý pokoj.

Ja keď som bola mladá …“

„Dojčila som pol roka. Dieťa sa dojčením zbytočne rozmaznáva.Informuje ma postaršia pani na kúpalisku. „Dneska tie mlieka predávajú a sú oveľa zdravšie, ako to čo pije od Vás.“ No. Skoro ma vyvalilo, ale keďže práve dojčím, chcem to úspešne aj dokončiť, neostáva mi iné len pani obdariť láskyplným úsmevom.

Môžete to robiť niekde inde?“

Toto je otázka roka. Najmä, ak vám ju položí čašník v reštike. S „kyselým“ úsmevom mi ukazuje cestu k záchodom. Cítim sa ako mača, ktoré naciká, kde nemá. Pritom nerobím nič zlé – dojčím svoje dieťa.

Tak toto ja nemusím vidieť!“

„Sa nepozeraj.“ Toto sa stane, keď sa stretnú dve diagnózy. Bezdetná single okolo tridsiatky a mama na materskej. Poznámky sú jedovatejšie úmerne k počtu detí druhej zúčastnenej.

„Dojčenie na verejnosti najviacej prekáža dojčiacim matkám, pretože sa cítia príliš exponované.“

Dojčenie je nádherné. Je to vzťah, láska, blízkosť a aj jedlo. Malému bábätku nevysvetlíte, že na dojčenie práve teraz nie je vhodný priestor. A ženy, ktoré dojčia nepatria do domáceho väzenia. Nie sú to pošahané exibicionistky. Dojčenie na verejnosti ale nemusí byť dôvodom k veľkým emóciám. Dojčiť sa dá aj diskrétne, kedykoľvek a kdekoľvek. Vyskúšajte šatku na dojčenie.

Komentáre (0)

Zanechajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Najlepšie ponuky priamo k vám