Ako riešiť dojčenie na verejnosti

Ako riešiť dojčenie na verejnosti
1. septembra 2016 dudli
V Dojčenie

Kde a ako nadojčiť dieťa na verejných priestranstvách? Malému bábätku budete asi ťažko vysvetľovať, že obľúbené mliečko dostane iba doma, kde sú na dojčenie ideálne podmienky. Dojčenie je pritom prirodzená súčasť materstva. Maminy majú napriek tomu ešte aj dnes problém s hľadaním takého miesta na dojčenie, kde nebudú vystavené zvedavým pohľadom. Ako to riešiť?

Dojčenie je výsada a nie prekážka

Dojčenie je vzťah. Blízkosť a istota. Intímna záležitosť matky a dieťaťa. Obom zúčastneným prináša množstvo nenahraditeľných benefitov. Je prirodzenou súčasťou starostlivosti o bábätko, nehovoriac o tom, že dojčenie je nádherné. Dojčenie na verejnosti je pre určitú časť populácie ešte stále neakceptovateľné, alebo aspoň hodné skúmavého pohľadu. Kto zažil vie, aké je to hľadať si v preplnenej reštike, obchodnom centre, na zastávke alebo počas omše vhodné miesto na dojčenie.

Ako dojčiť diskrétne

V šatníku každej dojčiacej maminy by nemala chýbať šatka na dojčenie. Pružné Dudli šatky navyše poskytujú 360° ochranu pre zachovanie absolútnej intimity pri dojčení. Mamičky, ktoré sa rozhodnú dojčiť tak nemusia hľadať „útočisko“, ale pohodlne nadojčia svoje bábätko kdekoľvek a kedykoľvek.

satka na dojcenie

Prečo je dobré používať šatku na dojčenie

  1. Dieťa sa zbytočne nerozptyľuje a sústredí sa iba na pitie. Je pravdepodobné, že vypije viacej mlieka, ako dieťa, ktoré má neustále podnety okolitého prostredia.
  2. Matka má pohodlie a nie je vystavená skúmavým pohľadom okoloidúcich, čo môže byť veľmi stresujúce.
  3. Matka a dieťa sa môžu lepšie uvoľniť a bábätko sa lepšie nadojčí.
  4. Jednoduchšie dojčenie „on demand“, kedykoľvek a kdekoľvek si to bábätko zažiada.
  5. Už sa nemusíte ukrývať. Šatka na dojčenie poskytuje mamičke slobodu. Slobodu dojčiť, kdekoľvek sa jej zachce.

„Dojčite kedykoľvek a kdekoľvek. Dojčenie je nádherné.“

Comment (1)

Pingbacks

  1. […] AKO DOJČIŤ NA VEREJNOSTI […]

Zanechajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Najlepšie ponuky priamo k vám